Працевлаштування в Чехії: корисні поради та правила

Багато українських громадян намагаються знайти роботу за кордоном. Це пов’язано з вищою оплатою праці, можливістю накопичити кошти на дорогі покупки або створення умов для переїзду на постійне місце проживання. У подібних ситуаціях праця за кордоном часто є єдиним способом досягти бажаного.

Правила

Для працевлаштування потрібні легальні шляхи отримання вакансії. Роботи в обхід закону менше оплачуються, не приносять соціальних пільг та гарантій. Потрібно знайти реальні пропозиції щодо працевлаштування. Чехія в цьому відношенні надає різні можливості.

Процес організовується так:

  1. Знаходяться оголошення про прийом на роботу іноземних громадян, вивчаються умови праці, оплати, які пільги та гарантії надаються. Також робота може пропонуватись одночасно з наданням житла.
  2. У консульстві чи посольстві Чехії одержують робочу візу, яка дає можливість працевлаштування.
  3. Переїзд у безвізовому режимі не дозволяє претендувати на вакансію.
  4. Необхідно мати закордонний паспорт, який діятиме весь термін передбачуваної зайнятості.
  5. Здобувач має отримати запит від роботодавця з гарантією працевлаштування.
  6. Оформляється медичне страхування.

В’їхавши до країни за робочою візою, подається формуляр запиту із зазначенням номера вакансії, щоб було оформлено дозвіл на роботу. Якщо заявка оформляється персонально із зазначенням імені та прізвища працівника, то такий запит можна подавати в Україні, звернувшись до посольства Чехії чи консульського відділу.

Після приїзду на місце роботи, подається заява до відділення МВС та здаються біометричні дані у триденний термін.

Поради

Важливо все оформляти за правилами та вчасно. Будь-яке порушення може викликати відмову у наданні роботи та висилку з країни із забороною її відвідування. Варто врахувати, що українських громадян беруть на багато робіт охоче, особливо це стосується сфери обслуговування та сільського господарства.

У багатьох сферах діяльності знання чеської мови є необов’язковим, проте оволодіння навичками дозволить розширити коло доступних робіт і забезпечить соціальну адаптацію в чеському суспільстві.

На працевлаштованих офіційно поширюються усі пільги, які мають громадяни Чехії. Також у цьому випадку буде вищою оплата праці, адже в країні існує мінімальний рівень, нижче за який роботодавець опускатися не має права.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *